Frekvenčný menič

Pridané:
Pred 814 dňami

V dnešnom príspevku by sme Vás radi oboznámili s tým, aké výhody prináša použitie FREKVENČNÉHO MENIČA v kombinácii s ponorným čerpadlom, napríklad aj vo vašej studni.

Pravdepodobne každý z Vás, kto používa vo svojom dome, firme, chate, alebo len v záhrade vodu z kopanej či vŕtanej studni, a na ovládanie čerpadla využíva klasicky jednoduchý systém TLAKOVÁ NÁDOBA + TLAKOVÝ SPÍNAČ, sa už určite stretol s nevýhodami tohto systému. Časté dofukovanie tlakovej nádoby, časte spínanie, poruchy tlakového spínača, pulzujúca sprcha či nepravidelný tlak v záhradnej hadici. Okrem množstva nevýhod, vodáreň s tlakovým spínačom nemá ochranu proti behu na sucho. Čerpadlo je ovládané spôsobom ON/OFF ( je vypnuté alebo ide na plný výkon, aj keď to nie je potrebné). Vaše starosti vyrieši ovládanie čerpadla s FREKVENČNÝM MENIČOM. 

Frekvenčný menič je zatiaľ to najideálnejšie riešenie pre automatické ovládanie vodárne. Tieto sofistikované zariadenia Vám doprajú komfort ako v byte či dome, ktorý je napojený na centrálny mestský vodovod. Bez ohľadu na to, koľko otvoríte kohútikov bude prietok a tlak v celom systéme stabilný. Ušetria Vám peniaze a zabezpečia nižšiu spotrebu elektrickej energie. Majú veľa ochranných prvkov pre motor aj hydrauliku čerpadla. Na rozdiel od iných systémov ovládania majú dlhší dobeh, čo znamená, že sa nevypnú naraz a na tvrdo a tak nedochádza k hlučným tlakovým rázom. 

Hlavné výhody frekvenčných meničov: úspora elektrickej energie, konštantný tlak vody v systéme, pozvoľný štart a dobeh čerpadla (výrazne predlžuje životnosť čerpadla), meniče zabezpečujú plnú ochranu elektromotorov čerpadiel (nie je potrebný motorový spúšťač), ochrana pred chodom na sucho, ochrana proti roztrhnutiu potrubia, ochrana proti poškodeniu lopatiek čerpadla, menič automaticky reguluje otáčky čerpadla v závislosti od množstva odoberanej vody, po ukončení odberu vody, menič prechádza do režimu spánku.

👉Objednaj si u nás frekvenčný menič a už nikdy Ťa tvoja vodáreň nebude vytáčať.👈